תשובות טרוויאן

נתחיל עם השאלה שלך

חפש בעזרת מענה על שאלות

כדי למצוא תשובה, בחר קטגוריה רחבה ואז קטגוריות מצומצמות, עד שהתשובה שלך תופיע למטה. במידה ואתה לא מצליח למצוא את התשובה לה אתה זקוק בעצמך, תוכל ליצור איתנו קשר בסיום.

יש לי שאלה לגבי...

עכשיו ניכנס לפרטים:

חפש בעזרת מפת האתר

האם אתה מעדיף לחפש בעזרת מפת אתר, כפי שהתרגלת לעשות באתרים החביבים עליך? אין כל בעיה, פשוט השתמש בניווט-מפת-האתר של תשובות כדי למצוא את התשובה שלך.

הודעות ודוחות

  1. הודעות תוך-משחק
  1. דוחות

 

הודעות תוך-משחק

ע"י לחיצה על הכפתור של ההודעות (השמאלי ביותר בתפריט העליון, ובו חתיכת קלף ונוצה) נכנסים לתיבת הדואר שלך, בה ניתן לגשת לכל ההודעות, לכתוב חדשות או לשמור את ההודעות (אם יש לך לך חשבון פלוס).

הודעות תוך-משחק הן הדרך בה טרוויאן מאפשר לדבר עם שחקנים אחרים. כמו כן, מערכת ההודעות עשויה לשמש גם את חברי צוות טרוויאן כדי ליצור איתך קשר אם שאלת אותם שאלה או במקרים מסויימים אחרים.
ניתן לראות את הממשק הבסיסי של ההודעות בתמונה למטה. כדי לכתוב הודעה, כל שעליך לעשות הוא להקליק על לשונית "כתוב"; לאחר מכן התחל בהוספת נמען בשדה העליון בהודעה. ב-T4 ישנן כמה תוספות למערכת ההודעות; אחרי שרשמת מספר אותיות בשם הנמען, המערכת תציג לך תפריט נפתח עם שמות שונים לבחירה. כמו כן, יש לך את האפשרות להוסיף אנשים לספר הכתובות שלך (הסמל הראשון משמאל לתיבת הנמען - תוכל להוסיף חברים לשם על ידי הקלדת שם החשבון שלך והקלקה על שמור).  עכשיו שהכנסת בהצלחה שם נמען, תוכל להוסיף נושא להודעה, או לחלופין להשאיר את הנושא ריק; בכל מקרה, כל עוד יש נמען להודעה היא תישלח, אפילו אם אין נושא או אם ההודעה עצמה ריקה. עכשיו תוכל לכתוב את תוכן ההודעה, אבל תמיד זכור את חוקי הנטיקה של טרוויאן. העלבת שחקן אחר או שימוש בשפה בוטה עשויים להוביל להרחקה או עונש. לסיום, הקלק על שלח.

אם אתה חבר בברית וניתנה לך ההרשאה המתאימה על ידי מנהל הברית, תוכל לשלוח הודעות בתפוצה רחבה לכלל חברי הברית. את זה ניתן לעשות בשתי דרכים: על ידי הקלדת   [ally] כנמען בתיבת הנמען, או הקלקה על הסמל השני משמאל לתיבת הנמען (סמל הברית הכחול). הקלקה על סמל הברית הקטן תגדיר מיידית את [ally] כנמען. בעת שליחת הודעה בדרך זו, כל השחקנים בברית שלך יקבלו את ההודעה .

אם אתה בעל חשבון פלוס, תוכל לאחסן את ההודעות שלך בארכיון.  

תוכל לחסום שחקנים משליחת הודעות אליך על ידי כניסה לפרופיל השחקן ובחירה באפשרות ״חסום שחקן״

BBCode בהודעות

אם תשים לב, יש לך כמה אפשרויות לשימוש בראש ההודעות שאתה רושם:


bbcode

הכפתורים האלו מאפשרים שלך להשתמש ב bbcode (כלומר לרשום לדוגמה בכתב מודגש, מוטה או עם קו תחתון) בהודעות שלך. וישנן עוד כמה אפשרויות נחמדות.

אז הסברנו כבר על שלושת הכפתורים הראשונים. יש עוד, כמובן, אבל אנחנו נתחיל עם ההסבר על שלושת הכפתורים האחרונים ואחרי זה נעבור לאמצעיים.

הכפתורים האלה מאפשרים לך להוסיף להודעות שלך קצת אווירה של טרוויאן; הראשון מאפשר לך להוסיף משאבים: יבול, עץ, ברזל וטיט. הקלק על הכפתור ואז הקלק על המשאב שאתה רוצה להוסיף והופ! כשההודעה תישלח, הקוד יופיע כתמונה קטנה של המשאב שבחרת. זה חוסך לך זמן הקלדה וזה גם יפה יותר.


bbcode


אם תקליק על הפרצוף הויקינגי הקטן, ייפתח תפריט ובו מגוון של סמיילים שונים שתוכל להוסיף להודעה שלך.


bbcode


לבסוף, אם תקליק על הסמל הקטן של החרב, ייפתח תפריט ותוכל לבחור אחד מסמלי היחידות כדי להוסיף אותו להודעה שלך.


bbcode


עכשיו נעבור לכפתורים האמצעיים. הראשון יאפשר לך להוסיף קישור לברית להודעה שלך; הקלק על הכפתור ובין שני הקודים הכנס את שם הברית המדוייק. או הכנס שם, אז סמן אותו עם העכבר שלך והקלק על הכפתור. הבא בתור הוא סמל השחקן; הוא יאפשר לך להוסיף קישורים לשחקנים שונים, באותה הדרך בה פועל הקישור לברית. הכפתור עליו מצוייר x|y משמש לקישור לנקודות ציון מסויימות. לבסוף, הכפתור האחרון מאפשר לך לכלול דוח בהודעה שלך. כדי להוסיף דוח, תזדקק למספר הזיהוי של הדוח. כלומר, תצטרך להעתיק את החלק האחרון בקישור הדוח ישירות מסרגל כתובת האינטרנט בדפדפן שלך ולהוסיף אותו בין שני קודי הדוח (שמופיעים כשמקליקים על הכפתור הזה); החלק הזה בדוח מורכב ממספרים, אז זה צריך להיראות דומה לזה: [report] 2187686[/report]. ישנן אפשרויות אחרות לשליחת דוח; תוכל למצוא גם את ההסבר להן בדף התשובות.

bbcode

אם תקליק עכשיו על הכפתור מצד שמאל (מסומן בחץ אדום בתמונה למעלה) תקבל תצוגה מקדימה של ההודעה שרשמת:


bbcode

סידור הודעות

תכונה נחמדה אבל קצת נסתרת היא סידור הודעות או דוחות לפי תאריך. אתה מכיר את המראה הרגיל, שבו ההודעה או הדוח החדשים ביותר מופיעים ראשונים ברשימת ההודעות או הדוחות:

sort_report

אבל לפעמים ייתכן שתרצה לראות את הדוח או ההודעה הישנים ביותר בראש הרשימה. אם תקליק על כפתור "שלח" תוכל לסדר את זה בקלות - הדוחות או ההודעות ישנו את הסדר בו הם מוצגים:

sort_report

דוחות

דוחות הם אינפורמציה הנשלחת ע"י טרוויאן כדי לעדכן אותך לגבי אירועים הקורים בחשבונך. לדוגמא: לגבי התקפות, תיגבורות או מסחר הקשור אליך.

דו"ח קרב מלא נשלח לך רק אם:

  • אתה המגן.
  • אתה התוקף ולפחות חייל אחד שלך שרד.
  • אתה התוקף והרגת לפחות 25% מכוחות המגן.

עבור תגבורות, הדוח רק יציג לך את כמות הכוחות שלך שנהרגו.

במקרה שבכפר יש תגבורות מיותר מ-10 כפרים שונים וההתקפה לא גרימה לאבידות כלל, לא תקבל דוח על כך.

אם אתה משתמש בחשבון פלוס, תוכל לסדר את הדוחות שלך לפי התאריך.

סמלי הדוחות

בוודאי שמת לב  לסמלים השונים של הדוחות שלך. הם הוכנסו למשחק כדי להקל על ההבחנה בין סוגי הדוחות השונים. אבל מה המשמעות שלהם? ואיך תוכל להשתמש בהם?

הדוחות מחולקים לארבע קבוצות:

  • סחר
  • תגבור
  • התקפות
  • שונות

לכן גם סמלי הדוחות מחולקים לארבע קבוצות.

סחר
10.jpg משלוח סוחרים שרובו עץ
11.jpg משלוח סוחרים שרובו טיט
12.jpg משלוח סוחרים שרובו ברזל
13.jpg משלוח סוחרים שרובו יבול

תגבור
4.jpg הגעת תגבורת

התקפות
5.jpg ניצחון כתוקף ללא אבידות
6.jpg ניצחון כתוקף עם אבידות
7.jpg הפסד כתוקף (אף אחד מכוחותיך לא חזר)
15.jpg נצחון כמגן ללא אבידות
14.jpg נצחון כמגן עם אבידות
8.jpg הפסד כמגן (אף אחד מכוחותיך לא שרד)
9.jpg הפסד כמגן ללא אבידות (זה אומר שלא היו לך כוחות מגינים)

שונות
3.jpg שונות (למשל ביקור)
הרפתקה דוח הרפתקה
חיות לא התרחש קרב, אבל נלכדו חיות
1.jpg נצחון בריגול כתוקף
1.jpg הפסד בריגול כתוקף
2.jpg נצחון בריגול כמגן
2.jpg הפסד בריגול כמגן

 

אם אתה לא בטוח מה המשמעות של אחד מהסמלים, תוכל גם לרחף עם העכבר מעל לסמל וכך תוכל לראות מה הוא אומר:


ally_attack

הסמלים האלה עוזרים לך לקבל מושג לגבי הדוחות שבתיבת הדוחות שלך גם בלי שתצטרך להכנס ולקרוא כל דוח בנפרד.

אבל הם גם עוזרים לך לעשות סדר בהתקפות הברית שלך. כדי להשתמש בתכונה זו עליך פשוט להקליק על אחד מהסמלים שבתמונה למעלה וכך תראה רק את הדוחות מהסוג עליו הקלקת (לדוגמה התמונה בדף הבא). זה יאפשר לך גם לראות דוחות ישנים יותר.


sort_alliance_reports

בנוסף תוכל להקליק על 3 הכפתורים מעל טבלת הדוחות. כפתור 1 הוא פילטר להתקפה, כפתור 2- להגנה ואם תקליק על כפתור 3 לא יוצגו התקפות של הברית שלך (עם פחות מ-100 חיילים וללא אבידות). אם אתה לא בטוח מה המשמעות שלהם, תוכל שוב לעבור מעליהם עם העכבר ולראות את המשמעות.

שיתוף דוחות קרב עם כל השחקנים באותו השרת

ניתן לשתף ולהראות את דוחות הקרב שלך לכל שחקן בשרת בו אתה משחק.

קישורי דוחות הקרב נראים כך: s2.travian.co.il/berichte.php?id=1168740|6063be47

ה"קוד" שמופיע אחרי ה- | קיים רק בדוחות ששייכים לך (כלומר שהוא לא יימצא בדוחות תקיפה אותם ניתן לראות בברית). עכשיו תוכל להחליט אם אתה רוצה לתת למישהו את הקישור המלא לדוח או לא.

אם אתה שולח למישהו את הקישור החלקי (s2.travian.co.il/berichte.php?id=1168740), רק חברי הברית שלך ושומרי החשבון יוכלו לקרוא את הדוח.

אבל אם תשלח למישהו את הדוח המלא (s2.travian.co.il/berichte.php?id=1168740|6063be47) - כל אחד שיש לו חשבון בשרת יוכל לקרוא את הדוח.

סידור דוחות

תכונה נחמדה אבל קצת נסתרת היא סידור הודעות או דוחות לפי תאריך. אתה מכיר את המראה הרגיל, שבו ההודעה או הדוח החדשים ביותר מופיעים ראשונים ברשימת ההודעות או הדוחות:


sort_report

אבל לפעמים ייתכן שתרצה לראות את הדוח או ההודעה הישנים ביותר בראש הרשימה. אם תקליק על כפתור "שלח" תוכל לסדר את זה בקלות - הדוחות או ההודעות ישנו את הסדר בו הם מוצגים:


sort_report


דוחות סביבה

ב-T4 יש קטגוריה חדשה לחלוטין של דוחות - אלו הם דוחות הסביבה, והם לא דומים לדוחות אחרים שתראה.תקבל בטרוויאן.

קודם כל, דוחות הסביבה לא נשלחים אליך כלל, שלא כמו דוחות שאתה מקבל כשאתה סוחר או מתקיף/מגן. כדי לצפות בדוחות הסביבה, הקלק על כפתור הדוחות בתפריט העליון, משם בחר את הלשונית האחרונה המסומנת "סביבה". הדוחות האלו יציגו שלך חדשות מהאיזור הקרוב אליך, בין אם אתה השתתפת באירועים האלו או לא. הם יספקו לך מידע מועיל לגבי סביבתך, כמו מתי נווה מדבר נבזז, כפר הוקם או מתי קרב התרחש בכפר סמוך. אפילו שינויי שמות כפרים יופיעו בהתראות האלו. הזמן והתאריך של האירוע יוצגו גם הם, כמו גם השחקן שגרם לאירוע להתרחש. לדוגמה, אם מישהו שינה את שם הכפר שלו, דוח הסביבה יראה לך איזה שחקן שינה את שם הכפר שלו, כמו גם את השם הישן והחדש של הכפר. דוחות לגבי בזיזת נווה מדבר, לעומת זאת, לא יציגו את שם הבוזז, ואותו דבר נכון גם לגבי דוחות תקיפה - אם שחקן הותקף באיזור שלך, הדוח יודיע לך שהשחקן המסויים הזה הותקף, אבל לא על ידי מי.

דוחות הסביבה יצטברו עם הזמן, כך שתמיד יהיה לך מבט על מה שהתרחש בעבר; לא ניתן למחוק את הדוחות האלו.


האם השאלה השאלה נענתה לשביעות רצונך?

כן   נייטרלי   לא