תשובות טרוויאן

נתחיל עם השאלה שלך

חפש בעזרת מענה על שאלות

כדי למצוא תשובה, בחר קטגוריה רחבה ואז קטגוריות מצומצמות, עד שהתשובה שלך תופיע למטה. במידה ואתה לא מצליח למצוא את התשובה לה אתה זקוק בעצמך, תוכל ליצור איתנו קשר בסיום.

יש לי שאלה לגבי...

עכשיו ניכנס לפרטים:

חפש בעזרת מפת האתר

האם אתה מעדיף לחפש בעזרת מפת אתר, כפי שהתרגלת לעשות באתרים החביבים עליך? אין כל בעיה, פשוט השתמש בניווט-מפת-האתר של תשובות כדי למצוא את התשובה שלך.

מבנים - פלא עולם

Wonder of the World

דרישות מקדימות: מוגבל לכפרים נטארים, גרסת טרוויאן מינימלית: 2.5

 

מהו פלא עולם?

פלא העולם (הידוע גם בתור WW) הוא מבנה אדיר כפי ששמו מרמז. בניין זה נבנה במטרה לנצח את הסיבוב הנוכחי של השרת. כל שלב של המבנה דורש מאות אלפי (ואפילו מיליוני) משאבים. לעלויות וזמני בנייה מדוייקים, הסתכלו למטה. כפי שתוכלו לראות לפי עלויות הבניה, שחקן יחיד לא יוכל לבנות את פלא העולם בעצמו. בנוסף, לא סביר שברית יחידה תוכל להשלים את בניית פלא העולם. הסיבה לכך היא לא רק כמות המשאבים הנדרשת, אלא כמות הכוחות הנדרשת כדי להגן על הכפר.

כפרי פלא העולם

ב- T4, הנטארים נוכחים במשחק מראשיתו. בתחילה הם יאכלסו את האיזור האפור במרכז המפה, אבל הם יכולים להרחיב את האימפריה שלהם. כפרים שהיו שייכים לשחקנים ונמחקו יהפכו לכפרים נטאריים, כך שהם יכולים גם ליישב טריטוריות מחוץ לאיזור האפור. מלבד הכפרים הללו, רק 13 כפרים הם כפרי פלאי עולם 5 מהפלאים מפוזרים  באיזור האפור, השאר ימצאו מחוץ לאיזור האפור, כשהפלאים מחוץ לאיזור האפור מחזיקים יותר כוחות הגנה.

כל אחד מכפרי פלא העולם יכול להכבש ולשמש לבניית פלא העולם האגדי.

הבירה הנטארית תמיד תמצא בנקודות הציון 0|0. 

מידע נוסף לגבי כפרי פלא העולם

לאף אחד מ-13 כפרי פלא העולם אין חומות, מגורים מלכותיים או ארמון. זהו מידע שחשוב לשים לב אליו אם אתה מתכנן לכבוש כפר נטארי. זמן יקר ומשאבים יבוזבזו אם בליסטראות ישלחו בהתקפה על כפר פלא עולם כאשר הן מכוונות על מגורים מלכותיים או ארמון.

אין שימוש בזהב בכפר פלא עולם לשום מטרה. לא מסחר NPC, ולא השלמה מהירה. אבל שני שלבים של פלא העולם יכולים להיבנות בלולאת בנייה. זה משמעותי ביותר בסוף המשחק. אם בליסטראות מכווונות למחסנים גדולים כאשר פלא העולם הגיע לשלב 98, הן לא יגרמו נזק משמעותי לפלא העולם, כיוון ששלבים 99 ו-100 כבר בבנייה.

פלא העולם יכול להיקרא בשם כאשר הוא מגיע לשלב 1. ישנם שמות מרשימים וישנם כאלה פחות מוצלחים, לכן כדאי שתבחר בחוכמה. השם לא יוכל להשתנות שוב לאחר שפלא העולם יגיע לשלב 11.

כפרי פלא עולם לא מייצרים נקודות תרבות כלל. לכן אם שחקן כבש כפר לפא עולם, הכפר לא ייצר נקודות תרבות, לא משנה אילו מבנים השחקן יבנה בכפר.

זמן הבנייה הכפרים הנטאריים הוא חצי מזמן הבנייה בכפרים רגילים. בטרוויאן 4, כוחות צורכים יבול כמו בכל כפר אחר. עד לשחרור תוכניות הבניה לשרת, לאחר מכן, הצריכה יורדת בחצי, כמו בגרסאות 3.

כפרי תכניות בניה נטאריים (נאות מדבר נטאריים)

כפרי התוכניות הם ביתם של תוכניות הבניה לפלא העולם. כפרים אלו (הם כפרים, לא נאות מדבר כפי שהם מוצגים במפה) מופיעים 200 (67 ימים בשרת מהיר) ימים מתחילת השרת.
כיבוש תכנית בניה נעשה באותה דרך בה כובשים אוצרות מהנטארים או יותר מאוחר גם משחקנים אחרים.

תכניות הבנייה מופיעות קרוב לאיזורים בקוארדינטות הבאות:

איזור במפה

נקודות ציון

צפון מערב

(-18|30)

(-35|4)

(-45|37)

דרום מערב

(-26|-25)

(-10|-57)

(-55| -20)

צפון מזרח

(33|12)

(12|33)

(10|56)

(55|20)

דרום מזרח

(30|-20)

(4|-35)

(44|-37)

שימו לב: אם משבצת אחת חסומה, תכנית הבנייה תופיע במשבצת סמוכה לה, כאשר תכנית הבנייה המתאימה לה מרביע אחר, תזוז באותו מספר משבצות.

לדוגמא: אם המשבצת -35|4 מצפון מערב חסומה, תכנית הבנייה יכולה להופיע למשל במשבצת -35|6 ותכנית הבנייה ברביע האחר אשר אמורה להופיע ב 4|-35 תופיע בנקודה 6|-35 בהתאמה.
קיימת אפשרות כי תכניות הבנייה יצטרכו לזוז מספר רב של משבצות במיוחד בשרתים בהם יש הרבה שחקנים פעילים.

הכרזה  שתופיע עם ההתחברות לחשבון תצא לכלל השרת כאשר תוכניות הבנייה יגיעו.

מדוע תכניות הבניה חשובות

תוכניות הבניה של פלא העולם הן חשובות ביותר. בכדי שיוכל לבנות את פלא העולם, הברית שמחזיקה בכפר פלא העולם תזדקק לתוכנית בנייה. תוכנית בנייה אחת תאפשר למחזיק הפלא לבנות את פלא העולם משלב 0 עד שלב 49. בכדי לבנות את פלא העולם מעבר לשלב 49 ועד לשלב 100, שחקן נוסף ששייך לברית של השחקן שבונה את פלא העולם צריך להחזיק תוכנית בנייה שניה. זה יכול להיות כל שחקן שהוא בברית.

לאחר שתוכניות הבניה משתחררות לשרת צריכת היבול בכפרי הפלאים יורדת ל 50%!

איך ללכוד תכנית בניה לפלא עולם מהנטארים או משחקן אחר

כדי ללכוד תוכנית בניה לפלא העולם מכפר תוכניות נטארים או משחקן אחר שמחזיק בה, יש לעקוב אחרי ההוראות הבאות:

1. השחקן שמתכוון ללכוד את תוכניות הבניה חייב להחזיק ברשותו קופת אוצר פנוייה בשלב 10 בכפר ממנו הוא מבצע את התקיפה הסופית.

2. קופת האוצר בכפר שמחזיק את תוכניות הבניה חייבת להיהרס כדי שהתוכניות יוכלו להילקח.

3. התקיפה הסופית חייבת לכלול את הגיבור והוא חייב לשרוד את ההתקפה אחרי שקופת האוצר של היריב נהרסה, בגלל שרק הגיבור יכול לשאת את תוכניות הבניה.

זה יכול להיעשות בכל זמן שהוא ובכל סדר. שחקן אחד יכול לנקות את הכפר שמחזיק את תוכניות הבניה, שחקן שני יכול להרוס את קופת האוצר ושחקן שלישי יכול לשלוח תקיפה שתכלול את הגיבור מהכפר שבו יש לו קופת אוצר פנויה בשלב 10. או ששחקן אחד יכול לעשות את הכל.

את התכונות תלויות-השלב (כמו עלויות בניה, ייצור נקודות תרבות) ניתן למצוא כאן: link.
לטבלה המלאה של זמני בניה במהירות רגילה הקלק 1X ולמהירות פי שלוש 3X.


האם השאלה השאלה נענתה לשביעות רצונך?

כן   נייטרלי   לא