תשובות טרוויאן

נתחיל עם השאלה שלך

חפש בעזרת מענה על שאלות

כדי למצוא תשובה, בחר קטגוריה רחבה ואז קטגוריות מצומצמות, עד שהתשובה שלך תופיע למטה. במידה ואתה לא מצליח למצוא את התשובה לה אתה זקוק בעצמך, תוכל ליצור איתנו קשר בסיום.

יש לי שאלה לגבי...

עכשיו ניכנס לפרטים:

חפש בעזרת מפת האתר

האם אתה מעדיף לחפש בעזרת מפת אתר, כפי שהתרגלת לעשות באתרים החביבים עליך? אין כל בעיה, פשוט השתמש בניווט-מפת-האתר של תשובות כדי למצוא את התשובה שלך.

מבנים - כללי

בהתחלה, מומלץ שתתמקד בפיתוח המשאבים שלך. פשוט תבחר את "מבט-על" על הכפר ובחר אחד מתוך 18 אדמות המשאבים (עצים, טיט, ברזל, או יבול). כדי להתחיל בשדרוג, הקלק על "שדרג לשלב 1".

מאוחר יותר במשחק תהיה לך האופציה לבנות בניינים מתקדמים יותר. רשימת המבנים האפשריים תופיע כאשר תבחר מקום פנוי בכפר שלך.

מבט- על על הכפר

הבסיס של הכפר שלך בנוי על משאבים, תצטרך אותם כמעט לכל דבר, בטרוויאן המשאבים הם עצים, טיט, ברזל, ויבול.

המשאבים המיוצרים במבט-על על הכפר מיוצגים ע"י אדמות משאבים, כאשר לכל כפר יש 18. בכפר הראשון של כל שחקן תמיד יש 4 חוטבי עצים, 4 בורות טיט, 4 מכרות ברזל, ו-6 שדות יבול. אבל באדמות שמסביב לכפר יתכנו חלוקות שונות.

בהתחלה, אדמות המשאבים אינן מורחבות (רמה 0 מ-10 עבור כפרים רגילים). רמה 0 של אדמת משאב מייצר רק 2 יחידות בשעה. כאשר יש לך מספיק משאבים במחסנים, אתה יכול להרחיב את השדות שלך, על ידי לחיצה עליהם. ואז יופיע הדף הבא:

עלויות בכדי לשדרג שלב 1:

מתחת לזה קישור בו אתה מאשר את השידרוג.

אתה יכול לבטל את ההוראה ע"י הקשה על ה X האדום (Cancel) במבט-העל, אולם אתה תאבד משאבים!

מרכז הכפר

במרכז הכפר תוכל לראות מספר אתרים לבניינים. כל אחד יכול לאכלס בנין אחד בלבד בכל זמן נתון. בדרך כלל אפשר למקם כל מבנה בכל אתר מלבד שני מקרים: נקודת מפגש והחומה.

כל בניין מלבד נקיק, מחסן ואסם (ובגירסה T3.5 גם הלוכד הגאלי), יכולים להבנות רק פעם אחת. את המבנים הללו ניתן לבנות כמה שרוצים כל עוד יש בכפר אחד מבנה אחד מאותו הסוג שהגיע לרמה המקסימלית.

למבנים יש שימושים מסוגים שונים: פוליטיקה, כלכלה וצבא. בנוסף יש למלא דרישות קדם עבור כל אחד מהמבנים לפני שניתן לבנות אותו. את דרישות הקדם ניתן לראות בעמוד של המבנה או ב"עץ-המבנים".

מומלץ שתנהג בזהירות עם ה-X האדום (Cancel), אתה לא תזוכה במלוא המשאבים אחרי ביטול של הוראת בניה!

עץ מבנים

להלן רשימה מלאה וברורה של כל הביניינים ודרישות הקדם שלהם. לחץ עליה כדי לראות את כולה. השוק צריך מחסן בשלב 1 ואסם בשלב 1!

Buildingtreeמבנים

מבנים ושדות הם שניים מההיבטים החשובים ביותר של המשחק. הם יכולים לאפשר לך לאמן כוחות, לאחסן משאבים, להצטרף לבריתות ולהשיג משאבים.

השדות
תוכל לגשת לשדות שלך על ידי הקלקה על העיגול הראשון מימין בתפריט העליון בטרוויאן. אם תתבונן סביב תראה את ייצור המשאבים השעתי, את הכוחות שלך (שכנראה לא קיימים בשלב הזה) ו-4 זוגים של שדות משאבים:

סוג משאב
תצוגה הערות
עץ lumber.gif לשבטים הטאוטונים יש חיילים שאימונם דורש הרבה עץ. בניית המגורים המלכותיים ושידרוגם גם עולה כמות גדולה של עץ.
טיט clay.gif טיט הוא המשאב העיקרי אצל שבטי הגאלים, שחייליהם דורשים טיט רב. כמו כן, פיתוח פעלתני של כפר דורש באופן יחסי יותר טיט.
ברזל iron.gif משאב זה הוא המרכיב העיקרי בשריון היקר של הכוחות הרומאים ובחומה שלהם. לכן, רומאים תמיד יזדקקו לברזל.
יבול crop.gif זהו המשאב הבעייתי ביותר מבין הארבעה. המבנים יעלו פחות יבול מאשר שאר המשאבים ויש לך 6 שדות יבול לעומת 4 שדות מכל משאב אחר, אבל עדיין הוא יחסר לך, וזאת כי ייצור היבול יופחת בכל פעם שתשדרג מבנים ושדות או תאמן כוחות.

כדי לשדרג שדה, לחץ על התמונה שלו ולחץ על הקישור "שדרג לשלב X". אם הקישור אינו פעיל, צריכה להופיע הסיבה לכך. כגון: אין מספיק משאבים, הרחב שדות יבול או הרחב מחסן.

נסה לשמור על יצור המשאבים שלך שווה ככל השאר, מלבד יבול שיהווה 50% משאר המשאבים. לדוגמא:
עץ: 100 לשעה.
טיט: 100 לשעה.
ברזל: 100 לשעה.
יבול: 50 לשעה.
כמובן שאתה צריך להתאים את ייצור המשאבים לצרכים שלך, זו רק המלצה כללית.

המבנים

המבנים בטרוויאן מאפשרים לך לעשות הכל פרט לייצור משאבים, שזה תפקידם של השדות. כדי לבנות מבנה עליך להקליק על אתר בניה ריק  במרכז הכפר, אליו ניתן להגיע על ידי הקלקה על העיגול השני מימין בתפריט העליון בטרוויאן. אחרי שתקליק על אתר הבניה הריק, פשוט בחר את המבנה בו אתה מעוניין מרשימת המבנים האפשריים. את הדרישות המקדימות לבניית המבנים תוכל למצוא באתר זה, למשל בעץ המבנים. המבנים החשובים ביותר מפורטים להלן.

אחסון - אסם ומחסן

האסם והמחסן מאחסנים משאבים לשימוש מאוחר יותר. המחסן מאחסן עץ, טיט וברזל בעוד שהאסם מאחסן רק יבול. בשלבים מאוחרים יותר של המשחק לא תוכל להמשיך להתפתח אלא אם יש לך את המבנים הללו, והם גם מהווים דרישות מקדימות בעבור מבנים אחרים, כמו השוק.

בניין מרכזי
הבניין המרכזי הוא המבנה החשוב ביותר בטרוויאן. כמעט כל המבנים זקוקים למבנה מרכזי בשלב מסוים כדי להבנות, ושדרוג המבנה המרכזי שלך מקצר את זמן הבניה של השדות והמבנים בכפרך. משלב 10 אתה יכול גם להרוס מבנים מתוך המבנה המרכזי.

מבנים צבאיים - נפחייה, מגורי חיילים, אורווה, בית מלאכה, אחוזת הגיבור, רחבת הטורניר, חומת העיר, גדר וחומת עפר
המבנים הצבאיים מאפשרים לך לאמן, לשפר ולפקד על הצבא שלך. החשובים ביותר מביניהם רשומים להלן. החשוב ביותר הוא נקודת המפגש ומגורי החיילים. העף מבט בדף המרכזי של "מבני צבא".

  • חומות: חומת העיר, גדר וחומת עפר מגנות על הכפרים שלך מתוקפים, ומעניקות בונוס להגנה של  3, 2.5 או 2 % לכל שלב.
  • שיפורים: הנפחיה מגבירה את הכישורים ההגנתיים וההתקפיים של הכוחות שלך.
  • מחקר: באקדמיה תוכל לחקור יחידות חדשות, אם יש לך את המבנים המתאימים.
  • אימון: במגורי החיילים, אורווה ובית המלאכה תוכל לאמן כוחות התקפה או הגנה
  • גיבורים ונאות מדבר: כפי שניתן לראות כשמסתכלים על המפה, ישנם עמקים המיושבים על ידי חיות פרא. תוכל לכבוש את נאות המדבר האלה בעזרת הגיבור ולקבל תוספת לייצור המשאבים. את הגיבור ניתן לאמן באחוזת הגיבור.
  • מהירות: כשתתחיל לשלוח התקפות ארוכות טווח, תשים לב שלרוב הכוחות חסרה המהירות הנדרשת. כשתבנה רחבת טורניר, כוחותיך יהפכו למהירים יותר מעבר למרחק של 30 משבצות.

מבני הבונוס לייצור - - מנסרה, מפעל לבנים, בית יציקה, טחנת דגנים ומאפייה
מבני הבונוס מעניקים מגבירים את הייצור של משאב מסויים. לכל משאב יש את מבנה הבונוס שלו, וליבול יש 2 מבני בונוס.

  • טיט: מפעל הלבנים מעבד את כל הטיט ללבנים, מגדיל את ייצור הטיט עד 25%. תנאי מקדים הוא בור טיט בשלב 10.
  • ברזל: בית היציקה מתיך את הברזל הגולמי שמגיע ממכרה הברזל, מגדיל את ייצור הברזל עד 25%. תנאי מקדים הוא מכרה ברזל בשלב 10.
  • יבול: טחנת הדגנים pמעבדת יבול גולמי לדגנים, מגדילה את ייצור היבול עד 25%. תנאי מקדים הוא שדה יבול רמה 5. כאשר טחנת הדגנים בשלב 5 ויש לך שדה יבול בשלב 10, אתה יכול לבנות מאפייה, שמוסיפה עד 25% נוספים לייצור היבול.

הרחבה - - ארמון ומגורים מלכותיים
אשר כפרך גדל יותר ויותר, אתה תצטרך לבסוף לייסד כפרים חדשים. זה יכול להתבצע ע"י אימון מתיישבים. המתיישבים יכולים להבנות כאשר יש לך מקום פנוי, שהופך זמין כאשר יש לך ארמון בשלב 10, 15, 20 או מגורים מלכותיים בשלב 10 ו-20.

מסחר- - שוק ומשרד סחר
אתה תמיד תקלע למצב של חוסר איזון בין המשאבים כאשר אתה שחקן פעיל. כדי להתמודד עם בעיה זו, אתה יכול לסחור עם אחרים ע"י שימוש בשוק. מאוחר יותר במשחק אתה תצטרך סוחרים טובים יותר, שתוכל להשיג ע"י בניה של משרד סחר .

מספרי הזיהוי של המבנים

זהות מבנים (gids)
gid מבנה   gid מבנה   gid מבנה
1 חוטב עצים   16 נקודת מפגש   30 אורווה גדולה
2 בור טיט   17 שוק   31 חומת העיר
3 מכרה ברזל   18 שגרירות   32 חומת עפר
4 שדה יבול   19 מגורי חיילים   33 גדר
5 מנסרה   20 אורווה   34 סתת
6 מפעל לבנים   21 בית מלאכה   35 מבשלת שיכר
7 בית יציקה   22 אקדמיה   36 לוכד
8 טחנת דגנים   23 נקיק   37 אחוזת הגיבור
9 מאפייה   24 בניין העירייה   38 מחסן גדול
10 מחסן   25 מגורים מלכותיים   39 אסם גדול
11 אסם   26 ארמון   40 פלא עולם
13 נפחייה   27 קופת האוצר   41 שוקת מים
14 רחבת הטורניר   28 משרד סחר  
 
15 בניין מרכזי   29 מגורי חיילים גדולים  
 

האם השאלה השאלה נענתה לשביעות רצונך?

כן   נייטרלי   לא